Pontos idő: 2018.02.19. 16:31

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: AvrilLavigneUK Interview (2011-09-01)
HozzászólásElküldve: 2011.09.03. 10:32 
Fórum függő
Fórum függő

eredeti interjú:

Idézet:

Az AvrilLavigneUK olvasói küldtek be kérdéseket Rodneynak, és ő ezeket meg is válaszolta. Kicsit jobban megismerhetjük őt, de beszél Avrilről és a turnéról is. Nem valami tökéletes a fordítás, de legalább gyakoroltam :P

1. Melyik olyan országban szeretnél fellépni Avrillel, ahol még nem jártál? (Myriam, Libanon)

Ha! Tényleg nem azért mondom mert te libanoni vagy (állandóan látom a tweetjeidet egyébként), de nagyon szeretnék a közel-keleten játszani. Szerencsés vagyok, hogy ennyit láttam a világból karrierem során, de a Közel-Kelet (ahogy Afrika is) egy olyan hely amit mindig is látni akartam, de sosem volt rá lehetőségem. A legtöbb amerikai pop vagy rock előadó hírneve csak Nagy-Britanniáig, Nyugat-Európáig, Kanadáig vagy talán Japánig terjed, de Avrilnek úgy tűnik mindenhol vannak rajongói. Jó hogy van lehetőségem látni sok helyet amit még soha azelőtt.

2. Mi motivál? (Nik, Nagy-Britannia)

Régebben utáltam amikor a zenészek ezt a kérdést egy nem zenével kapcsolatos szöveggel válaszolták meg, mint "haver, engem a sarki fény színei és a Wichita feletti szivárványok inspirálnak", de az igazság az, hogy engem sok mindennapi dolog motivál. Motivál például egy jól megírt képregény mesteri törénetmondása és művészi világa. Motivál az, amikor látok valakit egy eredeti ötlettel próbálkozni,legyen az akár egy ruhaterv vagy egy bizarr művészi stílus amit még senki sem próbált. Zeneileg inkább az őszinte, nyers zene motivál amit nem fényeznek csillogóra a technológia segítségével, mielőtt még meghallgatnád. Egy jó példa erre Keith Richards szólóalbuma, a The Black Keys, vagy bármi a The Meters-től.

3. Mit tudsz Avril ötödik albumáról?

Tudok egy pár dolgot, de ahogy már említettem másik interjúkban, meg vagyunk kérve hogy ne adjunk ki semmlyen infót arról amin Avril dolgozik. Jobb ha ő jelenti be az új híreket és akkor amikor jónak látja. Úgy tűnik manapság mire bármely album megjelenik, már mindenki tudja, hogy ki rendezte, a legtöbb szám címét, a zene stílusát stb. Nem szeretnél inkább meglepődni?

Annyit mondhatok, hogy a Youtube-on hallgatók sok téves feltevést tesznek.

4. Mit szeretsz csinálni, amikor nem koncerten vagy?

Akármelyik városban vagyunk, szeretek látni mindent, lehet az egy híres látványosság, mint a Louvre Párizsban vagy a Kínai Nagy Fal (hihetelenül jó volt!). Ezenkívűl próbálok hallgatni valami helyi élő zenét is mint a csodálatos Carioca da Gema szamba klub Rióban amit éppen pár hete láttunk. Na és a helyi kaja! Japánban például hihetetlen mennyiségű sushit ettünk. Valamint sok képregényt olvasok, NAGYON sokat.

5. Honnan veszed az ötletet a számokhoz? az ütemet? (Ufon, Csehország)

Az ütem Avril legtöbb számánál már sokkal azelőtt megvan mielőtt még élőben játszhatnám őket, ezért nem nagyon változtatok rajtuk. Ha másféleképpen adunk elő egy számot, mondjuk akusztikusan, akkor sokszor kell változtatni hogy eggyezen az új hangulattal vagy érzéssel. A legtöbb ütem ötletemet a New Orleans funk és a R&B adja manapság, habár ezen a turnén nem hallhattok tőlem ilyeneket, mert nem sok helye van neki Avril zenéjében.

6. Mindig is dobos szerettél volna lenni? Ha nem az lennél, mit gondolsz, mit csinálnál most? (@Claudialavigne/Claudia - Brunei)

Wow, felismerem egy csomó twitter ismerősömet ebben az interjúban. Igazából nem mindig akartam dobos lenni, a szaxofont cseréltem le még első középsulis évemben. De amikor elkezdtem, igazán megragadott.

Hogy mit csinálnék ha nem dobolnék? tudom mit szeretnék csinálni, de ki tudja, hogy van-e elég tehetségem hogy író vagy színész lehessek. Mondjuk, hogy legalább meg szeretnék próbálni író vagy színész lenni, valószínűleg miközben a McDonald’s-ban dolgozok.

7. Mi a kedvenc kínai kajád? (@LavigneNinaFTW Vanessa)

Egy újabb twitteres ember! emlékezz, hogy nekünk amerikaiaknak néha más neveink vannak ezekre a kajákra, de a kedvenceim a "Mu Shu sertés" és a "tripla élvezet". Szeretem az olcsó szójaszószt is ami kis csomagban van, nem azt a díszes üveges fajtát.

8. Avril hogyan reagál amikor meghallja egyik saját számát a rádióban vagy bevásárlóközpontokban?

Egyetlen alkalommal voltam vele amikor ez megtörtént, úgy tűnt hogy erősen figyeli és értékeli. Olyan mintha azt gondolná "ez jól hangzik, de talán mégis azt a másik ötletet kellett volna megtartanom a kórussal kapcsolatban ez helyett."

9. Avril ad nektek bandatagoknak Abbey Dawn cuccokat? (Zhinta, Indonézia)

(a kérdező mondja hogy biztos nem ismeri Indonéziát:)
Nemrég játszottunk Indonéziában, így egészen biztos vagyok benne hogy létezik. Éppen Jakartában ettem életem legjobb hidegtálját.

És igen, Av jól ellát minket Abbey Dawn cuccokkal. A férfi kollekcióból az összes megvan, elég jó.

10. Lesz még több Black Star turné állomás, vagy ennyi az egész?

Mint mondtam, nem adhatok ki részleteket mert a turné állomásokat csak a vezetőség jelenti be. Bocsi. De annyit elmondhatok, hogy még nem végeztünk, biztosan lesz még sokkal több dátum is mint amiről ti tudtok.

11. Hogyan jellemeznéd Avrilt?

Azthiszem Sir Ian McClellan mondta ezt a legjobban Av felkonferálásánál a Craig Ferguson showban 2007-ben:

"Ő egy punk énekes, egy post-grunge valkűr, egy költő sértett lelkével és egy kanadai indulatos harciasságával."

12. Amikor nem turnézol, mi a kedvenc hobbid? (Lorna Jenkinson, Anglia)

Eddig őszinte voltam, szóval az is maradok és elrendezek mindent: akció figurákat gyűjtök. Tessék, kimondtam, nincs visszaút, mostmár tudjátok.

Többnyire a 6"-es modelleket. Főleg Marvel, pár DC, filmes és tévés. Vigyázok rájuk és a dobozukban tartom őket. A dobos szobám, a bár és az én helyem is tele van velük. Mindig amikor egy barátom először jön át, az első szavai azok, hogy "wow, úgy néz ki mint a 40 éves szűzben idelent", aztán mondom "de haver, van egy báram".Aztán felhívom a figyelmét a dobkarámra a dobokkal. Ennek csak érnie kell valamit nem?

13. Ha választhatnál egy számot ami nem került rá a Black Star tour setlistjére, melyik lenne az? (Zack, Szingapúr) Találkoztam veled a repülőtéren (8 órát vártam!) a nevem rajta van a kártyán amit adtam :)

igen, emlékszem rád. Szakállat növesztettél míg ránk vártál.

Nagyon sok szám volt már így is, nehéz lenne választani egyet amit muszáj lenne játszani de nincs rajta setlisten. Örülök azoknak amiket Avril választott, minden slágere benne van. Ha adnom kéne hozzá valamit, talán a Not Enough vagy az I Can Do Better lenne az, mert ezek olyan rockosak. Van pár szám más előadóktól amit szeretném ha előadna, de ez már egy másik történet...

14. Kivel szeretnél eggyütműködni? (Avrillel együtt persze) (Melissa, Indonézia)

Úgy érted, hogy egy másik előadóval aki jönne és együttműködne a bandával és Avrillel pár számra?
Ez egy jó kérdés. A válaszomban lehet csalódtok páran, talán nem elég "rock" vagy "punk". Ki szeretném próbálni a kevésbé nyilvánvaló párosításokat, előadókat akik nagyon különböznek Avriltől, így talán új lenne és egyedi amit előadnának. Mint Cee-Lo vagy a The Black Keys. Mondanám a Roots-ot is, de akkor nem játszhatnék a dobon.

15. ha lehetne egy show amit egy helyszínen 3 hónapon keresztül heti hatszor adnátok elő Avrillel, hol lenne?

New Orleans. kétségkívűl. Másrészt, nagyon elfogult vagyok, ez a kedvenc városom. Lehetne second-line minden vasárnap, és még mindig ott volna a bővített nyitvatartás a bárokban. Az egyetlen probléma az, hogy 3 hónap beignet, jambalaya és sazerac után nagyon elhíznának a bandatagok és a személyzet.

16. Mi a tanácsod az olyan álmodozóknak mint én, akik énekesek szeretnének lenni? (@cyiim)

Sok tanácsot adhatnék, de szerintem ezek a legfontosabbak. Az alábbiak bármilyen hangszerre érvényesek:

Függetlenül attól, hogy milyen jónak hiszed magad (vagy a barátaid, családod): hallgasd magad, légy őszinte ahhoz amit hallasz és dolgozz érte hogy jobb legyél.

Rengeteg ember akar énekelni vagy hangszeren játszani, míg rá nem jönnek milyen nehéz is az. Mint táncosnak, atlétának vagy doktornak lenni. Szeretned kell annyira hogy megragadj vele miután már nem újdonság az egész és amikor elkezdődik az igazi munka, akkor még mindig élvezd.

17. Jövő év első felében megjelenik az új album? (Hazel)

Őszíntén szólva fogalmam sincs, tényleg!

18. Mi a legjobb ajándék amit valaha kaptál?

Egy rajongótól? Egyszer valaki hozott nekem pár Marvel figurát egy showra, elég vicces volt. Azután már nem rejtegethettem azt a hobbit a banda elől.

Ezenkívűl, azt kell mondjam hogy a feleségem adja a legjobb ajándékokat. Az első Mactől a fejjel lefelé lévő denevérágyig, valószínűleg az öt legjobb ajándékot mind a feleségem adta.

19. Avrilt sokan punk-pop királynőként ismerik azzal a pezsgő személyiségével, de Avril gyakran mondja, hogy eléggé szégyenlős. Ennyi vele töltött idő után, mit gondolsz melyik az igazi énje?

Bocsi, ha ez nem hangzik valami meggyőzően, de azt hiszem mindkettő. Sokat láttam már mindkét oldalt, és egyik sem megjátszott vagy mesterséges. Talán tényleg kettős személyiség, tesztelnünk kéne.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábor 2011.09.03. 17:08-kor.

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
Hozzászólás az előzmény idézésével  
 Hozzászólás témája: Re: AvrilLavigneUK Interview (2011-09-01)
HozzászólásElküldve: 2011.09.03. 11:04 
Örökös tag
Örökös tag

szerintem rendben van ez így :wink:

a 10. és 13-as kérdés a legjobb.
korábban már mind a kettőre utaltam én is.

írtam, hogy lehet, hogy úgy néz ki ez a turné, mint a Bonez volt anno, vagy épp a Best Damn. nem lenne meglepő. pl. Kanada után a kimaradt európai helyszínek jönnének, majd utána USA-ban érne véget a turné. kérdeztem a livenation-t is, egyértelmű nemet nem mondtak, hogy lesz-e Bp vagy sem.

a másik, hogy valóban hiányzik az a Not Enough, de nagyon :(

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 19:55 
Örökös tag
Örökös tag

köszke :)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
HozzászólásElküldve: 2011.09.08. 21:48 
Fórum függő
Fórum függő

Köszi :)

Hozzászólás jelentése
Vissza a tetejére
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra